Ośrodek Wczasowy Amelia


Realizujemy
POLSKI BON TURYSTYCZNY

Rezerwacja telefoniczna


tel. +48 795-598-858
tel. +48 795-996-858

dezynfekujemy domki po każdej zmianie gości
za pobyt można zapłacić kartą, przelewem, gotówką

Jarosławiec i okolice

Jarosławiec położony jest w województwie zachodniopomorskim między Darłowem a Ustką w samym sercu środkowego wybrzeża.  Ta urocza wioska rekreacyjno-wypoczynkowa (sprawdź tutaj) i rybacka otoczona jest pięknymi lasami oraz dwoma dużymi jeziorami. Od pamiętnych czasów zamieszkiwana była przez rybaków, którzy oprócz łowienia ryb, zajmowali się zbieraniem i obróbką bursztynu -  do dziś znajdującego się w tej okolicy.  

Kamera Internetowa nr 1

Nadzór nad kąpieliskiem pełni Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sławnie

> ul. Sempołowska 2a, 76-100 Sławno
> telefon: (59) 810-73-11
> e-mail: psse.slawno@pis.gov.pl

Do największych atrakcji Jarosławca należy latarnia morska, której światło widoczne jest z odległości 24 mil morskich. Z balkonu szczytowego, znajdującego się na wysokości 33 metrów, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze i dwa przybrzeżne jeziora.  Zarówno osoby pragnące zaznać ciszy i spokoju, jak i Ci, którzy chcą podleczyć się jodem, na pewno będą zadowolone z pobytu w tej nadmorskiej miejscowości.

Plaża w Jarosławcu jest idealna dla turystów lubiących zażywać kąpiele słoneczne w nie zatłoczonych miejscach. Na plaży można spotkać kolorowe kutry rybackie i znaleźć złociste bursztyny. W Jarosławcu jest piękna, szeroka i piaszczysta plaża, sprzyjająca plażowaniu i nadmorskim spacerom.

200m od naszego ośrodka  znajduje się Aquapark przy sanatorium Panorama Morska.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo klikając w poniższy link
https://www.panorama-morska.pl/hotel-z-aquaparkiem-nad-morzem/hotel-z-aquaparkiem-nad-baltykiem.


Zjeżdżalnia Wodna GIGANT. Przy zejściu na plażę od  ul. Spacerowej (zejście nr 3) znajduje się zjeżdżalnia wodna Gigant. Jedna z większych tego typu atrakcji w okolicy czynna jest codziennie
w godzinach od 9.30 do 17.30.

Klifowe wybrzeże. W Jarosławcu znajduje się największy na środkowym wybrzeżu klif – jego długość wynosi około 2 km, a wysokość osiąga nawet 24 m. Wzdłuż klifowego wybrzeża rozmieszczonych jest wiele punktów widokowych, z których można podziwiać piękną plażę i czysty Bałtyk. 

Przystań morska w Jarosławcu, przeznaczona dla rybaków, to jedna z atrakcji tej miejscowości. Przystań zaopatrzona jest w dalbę wyciągową, a na przynależącej do niej plaży stoją zazwyczaj malownicze, kolorowe rybackie kutry i łodzie. Na miejscu można zaopatrzyć się w świeżą rybę – w tych rejonach Morza Bałtyckiego występują między innymi dorsze, trocie, leszcze, śledzie, węgorze i belony.
Rejsy po Bałtyku. Wszystkich urlopowiczów wypoczywających w Jarosławcu i szukających ciekawego sposobu spędzenia wolnego czasu zapraszamy na rejsy po Bałtyku.  Podczas półgodzinnego rejsu łodzią rybacko-wycieczkową Wanda JAR-32 można obserwować piękną plażę oraz malowniczy klif z zupełnie innej perspektywy. Łódź Wanda JAR-32 cumuje przy pomoście na plaży centralnej, obok Przystani Rybackiej. Statek kursuje codziennie w godzinach od 10.00 do zachodu słońca. Najpiękniejsze widoki można podziwiać między 21.00 a 22.00, kiedy to słońce chowając się za linię horyzontu, rozświetla powierzchnię morza.
Plaża centralna, przy Przystani Rybackiej Tel. 501 336 271

Szlaki rowerowe i turystyczne Szlaki turystyczne
Szlak pieszy Północny – przebiegająca wzdłuż całego wybrzeża trasa została oznaczona kolorem czerwonym. Jest to część europejskiego szlaku E-9 łączącego Atlantyk z Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim. Kolejnym szklakiem, który przechodzi przez Jarosławiec jest czerwony szlak z Wicia brzegiem jeziora Wicko do Ustki. Ostatnim szlakiem przebiegającym w pobliżu jest zielony szlak wiatraków przebiegający przez ziemię darłowską i jej siłownie wiatrowe w Cisowie i Barzowicach.
Trasy rowerowe w Jarosławcu i okolicy  Przebieg trasy: Jarosławiec – Wicko Morskie – rezerwat „Jezioro Modła” – Ustka Długość trasy wynosi 28 km. Szlak prowadzi głównie drogami asfaltowymi, jednak zdarzają się też obszary polne i leśne.
Prywatne Muzeum Bursztynu w Jarosławcu zostało otwarte latem 2014 roku. Zwiedzający mogą zagłębić się w świat tego niezwykłego, bałtyckiego minerału. Cała wystawa podzielona jest na 3 części: 1. Bursztynowy las - gdzie możemy poznać genezę bursztynu bałtyckiego, jego odmiany i formy 2. Kopalnia - tutaj zobaczymy złoża bursztynu i metody jego wydobycia 3. Inkluzje - na tej wystawie możemy podziwiać faunę i florę zamkniętą w bursztynie
Jarosławiec, Nadmorska 1b tel. 533 533 123
 
Galeria Rybacka w Jarosławcu istnieje od czerwca 2014 roku. Do końca 2013 roku zbiory były gromadzone w starej stodole, jednak dzięki dofinansowaniu z UE udało się wybudować budynek z prawdziwego zdarzenia z dostateczną ilością miejsca na wszystkie eksponaty. Od momentu otwarcia miejsce to odwiedziło kilka tysięcy osób. Właściciel obiektu jest rybakiem i z zaangażowaniem oprowadza zwiedzających i opowiada im o trudach pracy na morzu. Na miejscu działa również sklepik z pamiątkami. Obiekt jest czynny przez cały rok w godzinach od 10.00 do 20.00
Jezierzany 8, Jarosławie tel. 59 810 97 54

Park linowy Tarzanek znajduje się w Jarosławcu przy wejściu na plażę strzeżoną nr 2. Miejsce to zostało stworzone z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 14 lat. Dla Państwa pociech przygotowane zostały bezpieczne trasy rodem z filmów o Tarzanie.
Jarosławiec, ul. Bałtycka 4 tel. 792 751 547

Stajnia Horyzont była wcześniej znana jako Stadnina Koni „U Sołtysa”. Obiekt jest ośrodkiem jeździeckim. Właśnie to malownicze położenie i oczywiście piękne konie są atutami, które przyciągają w to miejsce osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z jazdą konną.
Jarosławiec, ul. Leśna 3 tel. 663 753 627
W sezonie letnim przez Jarosławiec kursuje kolorowa ciuchcia, która zaprasza zarówno małych jak i dużych na interesujące wycieczki.  Trasa przejazdu rozpoczyna się przy ul. Bałtyckiej 73, następnie przebiega przez całą ulicę Nadmorską, ulicę Leśną do skrzyżowania z Bałtycką i ulicę Jantarową. Meta trasy znajduje się również przy ulicy Bałtyckiej 73. Po wcześniejszym uzgodnieniu z obsługą można zmodyfikować przebieg trasy. Ciuchcia kursuje codziennie od 11.00 do 21.00
Jarosławiec, ul. Bałtycka 73 tel. 606 981 830

Jezioro Wicko położone jest na wschód od Jarosławca, w odległości około 3 kilometrów. Jezioro Wicko to jedno z wielu nadbałtyckich jezior przybrzeżnych - to dawna zatoka morska oddzielona od morza lesistą mierzeją.
Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bsałtyku R-10. Szlak R10 stanowi część międzynarodowego projektu okrężnego szlaku rowerowego prowadzącego dookoła basenu Morza Bałtyckiego EuroVelo (EV10). Jego łączna długość to ponad 7,9 tys. km i prowadzi on przez najważniejsze nadmorskie miejscowości, m.in. Gdańsk, Rygę, Tallin, Helsinki, Malmo i Kopenhagę.

W 2017 roku w Jarosławcu powstała motylarnia i papugarnia. Jest to miejsce gdzie można zobaczyć wiele gatunków motyli z różnych zakątków świata, oprócz różnych gatunków motyli podziwiać również egzotyczne ptaki. Na dużej hali lata swobodnie 30 gatunków ptaków z najbardziej odległych zakątków świata. Łącznie na hali można zobaczyć około 100 ptaków.
W sezonie letnim motylarnia jest czynna od 9.00 do 20.00
Jarosławiec ul. Spacerowa 3a tel. 500187770
Zajęcia paintballowo-surwiwalowe dla dzieci i młodzieży szkolnej
Rezerwacje: 690 - 691 - 689

Wędkarstwo na morzu. Całoroczne wyprawy wędkarskie na dorsza i inne ryby, organizowane na wodach Jarosławca i okolic
tel. kom.: 507-505-916 tel. dom.: 59-810-97-90

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie (ul. Zamkowa 4). Średniowieczna, pochodząca z II połowy XIV w. twierdza, wybudowana z polecenia i środków księcia Bolesława V Gryfita. Zamek Książąt Pomorskich wznosi się nad brzegiem Wieprzy. Przez stulecia Warownia i rezydencja były wiele razy przebudowywane. Dziś zamek jest siedzibą miejskiego muzeum - wystawy stałe przedstawiają m.in historię Darłowa i salę tortur czarownic.

MINI ZOO w miejscowości Wicie, oddalonej o ok. 14 km od centrum Darłowa. Mini Zoo stwarza dorosłym i dzieciom możliwość poznania różnych gatunków zwierząt, których nie sposób spotkać na żywo, w naturze, szczególnie w Polsce
Wicie, ul. Morska 3  tel. 601 424 586.

Słowiński Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych w Polsce. Utworzony 1 stycznia 1967 na powierzchni 18 069 ha. Jest położony w środkowej części polskiego wybrzeża, w województwie pomorskim. Adres: Bohaterów Warszawy 1A, 76-214 Smołdzino Telefon: 59 811 72 04

Kajakarstwo Jarosławiec. Zestawienie szlaków spływów kajakowych z obszaru Jarosławca i okolicy. Opisy, odległości, przystanie, możliwość pobrania swojej lokalizacji i zaplanowania dojazdu oraz dodawania ocen i komentarzy. Kajaki w Jarosławcu to świetny sposób na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. To świetna aktywność zarówno dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych
Jezierzany ul. Kąpielowa 3 tel. 667-877-207

Dolina Charlotty Ukryta przed kurzem szos, oddalona od zgiełku miast, kilka kilometrów od przepięknych bałtyckich plaż i nadmorskiego kurortu Ustka, czeka na Państwa bajecznie urokliwa Dolina Charlotty, która otwiera swe gościnne podwoje, zatrzymując bieg czasu. To miejsce znane wszystkim, którzy poszukują wyjątkowych wrażeń i niezapomnianych przeżyć, a jednocześnie pragną wypocząć w relaksującym otoczeniu.
ZOO Charlotta Dolina Charlotty kryje wiele wspaniałych miejsc, w których znajdziecie Państwo moc niezapomnianych wrażeń. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania naszego ZOO, wodnego ZOO Safari oraz podróży do magicznego świata Krainy Bajek.
Strzelinko 14, 76-200 Słupsk tel.+48 59 847 43 00
·         Stare Miasto w Ustce – można odnaleźć tu klimat kaszubskiej osady rybackiej, jaką przed laty była Ustka – zachował się układ uliczek średniowiecznej wsi oraz stare rybackie chaty szachulcowe.
·         Ratusz Miejski w Darłówku – renesansowo-barokowy budynek z XVIII w., pełniący obecnie funkcję siedziby władz miasta.
·         Pomnik Rybaka w Darłówku – wykonany przez znanego rzeźbiarza Wilhelma Grossa ku czci ludzi morza. Na darłowskim rynku znajduje się od 1919 roku.
 
W okolicy domków letniskowych Amelia:
- wypożyczalnia rowerów - na miejscu
- kort tenisowy - 700 m
- jazda konna - 1 km
- restauracja - 800 m
- kawiarnia - 800 m
- stołówka - 250 m
- poczta - 800 m
- basen - 200 m
- sklep - 200 m
- jezioro Wicie - 3 km
- do morza - 900m (15 min. spacerkiem)

 

 

Latarnia_morksa.JPG (849 kB)
Plaża.PNG (797 kB)
Aquapark.PNG (638 kB)
Zjeżdzalnia_gigant.PNG (1700 kB)
Klifowe_wybrzeże.PNG (941 kB)
Przystań_morska.PNG (1036 kB)

Mapa dojazdu

Ośrodek Wczasowy Amelia
76-107 Jarosławiec
ul. Uzdrowiskowa 35
+48 795-598-858
+48 795-996-858
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Do góry Menu Strony