Ośrodek Wczasowy Amelia


Realizujemy
POLSKI BON TURYSTYCZNY

Rezerwacja telefoniczna


tel. +48 795-598-858
tel. +48 795-996-858

dezynfekujemy domki po każdej zmianie gości
za pobyt można zapłacić kartą, przelewem, gotówką

Atrakcje okolicy

ATRAKCJE TURYSTYCZNE
Do największych atrakcji Jarosławca należy latarnia morska, której światło widoczne jest z odległości 24 mil morskich. Z balkonu szczytowego, znajdującego się na wysokości 33 metrów, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze i dwa przybrzeżne jeziora.  Zarówno osoby pragnące zaznać ciszy i spokoju, jak i Ci, którzy chcą podleczyć się jodem, na pewno będą zadowolone z pobytu w tej nadmorskiej miejscowości.

Plaża w Jarosławcu jest idealna dla turystów lubiących zażywać kąpiele słoneczne w nie zatłoczonych miejscach. Na plaży można spotkać kolorowe kutry rybackie i znaleźć złociste bursztyny. W Jarosławcu jest piękna, szeroka i piaszczysta plaża, sprzyjająca plażowaniu i nadmorskim spacerom.

200m od naszego ośrodka  znajduje się Aquapark przy sanatorium Panorama Morska.
W skład kompleksu basenowego wchodzą:
Basen z atrakcjami dla dzieci (wewnętrzny - czynny cały rok)
Basen z rwącą rzęką (wewnętrzny – czynny cały rok)
Basen z falą morską (zewnętrzny)    Podgrzewana woda od 16 czerwca do 9 września
Baseny wielofunkcyjne (zewnętrzne)   Podgrzewana woda od 29 maja do 16 września.

Zjeżdżalnia Wodna GIGANT. Przy zejściu na plażę od  ul. Spacerowej (zejście nr 3) znajduje się zjeżdżalnia wodna Gigant. Jedna z większych tego typu atrakcji w okolicy czynna jest codziennie w godzinach od 9.30 do 17.30.
Klifowe wybrzeże. W Jarosławcu znajduje się największy na środkowym wybrzeżu klif – jego długość wynosi około 2 km, a wysokość osiąga nawet 24 m. Wzdłuż klifowego wybrzeża rozmieszczonych jest wiele punktów widokowych, z których można podziwiać piękną plażę i czysty Bałtyk. 

Przystań morska w Jarosławcu, przeznaczona dla rybaków, to jedna z atrakcji tej miejscowości. Przystań zaopatrzona jest w dalbę wyciągową, a na przynależącej do niej plaży stoją zazwyczaj malownicze, kolorowe rybackie kutry i łodzie. Na miejscu można zaopatrzyć się w świeżą rybę – w tych rejonach Morza Bałtyckiego występują między innymi dorsze, trocie, leszcze, śledzie, węgorze i belony.
Rejsy po Bałtyku. Wszystkich urlopowiczów wypoczywających w Jarosławcu i szukających ciekawego sposobu spędzenia wolnego czasu zapraszamy na rejsy po Bałtyku.  Podczas półgodzinnego rejsu łodzią rybacko-wycieczkową Wanda JAR-32 można obserwować piękną plażę oraz malowniczy klif z zupełnie innej perspektywy. Łódź Wanda JAR-32 cumuje przy pomoście na plaży centralnej, obok Przystani Rybackiej. Statek kursuje codziennie w godzinach od 10.00 do zachodu słońca. Najpiękniejsze widoki można podziwiać między 21.00 a 22.00, kiedy to słońce chowając się za linię horyzontu, rozświetla powierzchnię morza.
Plaża centralna, przy Przystani Rybackiej Tel. 501 336 271

Szlaki rowerowe i turystyczne Szlaki turystyczne
Szlak pieszy Północny – przebiegająca wzdłuż całego wybrzeża trasa została oznaczona kolorem czerwonym. Jest to część europejskiego szlaku E-9 łączącego Atlantyk z Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim. Kolejnym szklakiem, który przechodzi przez Jarosławiec jest czerwony szlak z Wicia brzegiem jeziora Wicko do Ustki. Ostatnim szlakiem przebiegającym w pobliżu jest zielony szlak wiatraków przebiegający przez ziemię darłowską i jej siłownie wiatrowe w Cisowie i Barzowicach.
Trasy rowerowe w Jarosławcu i okolicy  Przebieg trasy: Jarosławiec – Wicko Morskie – rezerwat „Jezioro Modła” – Ustka Długość trasy wynosi 28 km. Szlak prowadzi głównie drogami asfaltowymi, jednak zdarzają się też obszary polne i leśne.
Prywatne Muzeum Bursztynu w Jarosławcu zostało otwarte latem 2014 roku. Zwiedzający mogą zagłębić się w świat tego niezwykłego, bałtyckiego minerału. Cała wystawa podzielona jest na 3 części: 1. Bursztynowy las - gdzie możemy poznać genezę bursztynu bałtyckiego, jego odmiany i formy 2. Kopalnia - tutaj zobaczymy złoża bursztynu i metody jego wydobycia 3. Inkluzje - na tej wystawie możemy podziwiać faunę i florę zamkniętą w bursztynie
Jarosławiec, Nadmorska 1b tel. 533 533 123
 
Galeria Rybacka w Jarosławcu istnieje od czerwca 2014 roku. Do końca 2013 roku zbiory były gromadzone w starej stodole, jednak dzięki dofinansowaniu z UE udało się wybudować budynek z prawdziwego zdarzenia z dostateczną ilością miejsca na wszystkie eksponaty. Od momentu otwarcia miejsce to odwiedziło kilka tysięcy osób. Właściciel obiektu jest rybakiem i z zaangażowaniem oprowadza zwiedzających i opowiada im o trudach pracy na morzu. Na miejscu działa również sklepik z pamiątkami. Obiekt jest czynny przez cały rok w godzinach od 10.00 do 20.00
Jezierzany 8, Jarosławie tel. 59 810 97 54

Park linowy Tarzanek znajduje się w Jarosławcu przy wejściu na plażę strzeżoną nr 2. Miejsce to zostało stworzone z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 14 lat. Dla Państwa pociech przygotowane zostały bezpieczne trasy rodem z filmów o Tarzanie.
Jarosławiec, ul. Bałtycka 4 tel. 792 751 547

Stajnia Horyzont była wcześniej znana jako Stadnina Koni „U Sołtysa”. Obiekt jest ośrodkiem jeździeckim. Właśnie to malownicze położenie i oczywiście piękne konie są atutami, które przyciągają w to miejsce osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z jazdą konną.
Jarosławiec, ul. Leśna 3 tel. 663 753 627
W sezonie letnim przez Jarosławiec kursuje kolorowa ciuchcia, która zaprasza zarówno małych jak i dużych na interesujące wycieczki.  Trasa przejazdu rozpoczyna się przy ul. Bałtyckiej 73, następnie przebiega przez całą ulicę Nadmorską, ulicę Leśną do skrzyżowania z Bałtycką i ulicę Jantarową. Meta trasy znajduje się również przy ulicy Bałtyckiej 73. Po wcześniejszym uzgodnieniu z obsługą można zmodyfikować przebieg trasy. Ciuchcia kursuje codziennie od 11.00 do 21.00
Jarosławiec, ul. Bałtycka 73 tel. 606 981 830

Jezioro Wicko położone jest na wschód od Jarosławca, w odległości około 3 kilometrów. Jezioro Wicko to jedno z wielu nadbałtyckich jezior przybrzeżnych - to dawna zatoka morska oddzielona od morza lesistą mierzeją.
Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bsałtyku R-10. Szlak R10 stanowi część międzynarodowego projektu okrężnego szlaku rowerowego prowadzącego dookoła basenu Morza Bałtyckiego EuroVelo (EV10). Jego łączna długość to ponad 7,9 tys. km i prowadzi on przez najważniejsze nadmorskie miejscowości, m.in. Gdańsk, Rygę, Tallin, Helsinki, Malmo i Kopenhagę.

W 2017 roku w Jarosławcu powstała motylarnia i papugarnia. Jest to miejsce gdzie można zobaczyć wiele gatunków motyli z różnych zakątków świata, oprócz różnych gatunków motyli podziwiać również egzotyczne ptaki. Na dużej hali lata swobodnie 30 gatunków ptaków z najbardziej odległych zakątków świata. Łącznie na hali można zobaczyć około 100 ptaków.
W sezonie letnim motylarnia jest czynna od 9.00 do 20.00
Jarosławiec ul. Spacerowa 3a tel. 500187770
Zajęcia paintballowo-surwiwalowe dla dzieci i młodzieży szkolnej
Rezerwacje: 690 - 691 - 689

Wędkarstwo na morzu. Całoroczne wyprawy wędkarskie na dorsza i inne ryby, organizowane na wodach Jarosławca i okolic
tel. kom.: 507-505-916 tel. dom.: 59-810-97-90

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie (ul. Zamkowa 4). Średniowieczna, pochodząca z II połowy XIV w. twierdza, wybudowana z polecenia i środków księcia Bolesława V Gryfita. Zamek Książąt Pomorskich wznosi się nad brzegiem Wieprzy. Przez stulecia Warownia i rezydencja były wiele razy przebudowywane. Dziś zamek jest siedzibą miejskiego muzeum - wystawy stałe przedstawiają m.in historię Darłowa i salę tortur czarownic.

MINI ZOO w miejscowości Wicie, oddalonej o ok. 14 km od centrum Darłowa. Mini Zoo stwarza dorosłym i dzieciom możliwość poznania różnych gatunków zwierząt, których nie sposób spotkać na żywo, w naturze, szczególnie w Polsce
Wicie, ul. Morska 3  tel. 601 424 586.

Słowiński Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych w Polsce. Utworzony 1 stycznia 1967 na powierzchni 18 069 ha. Jest położony w środkowej części polskiego wybrzeża, w województwie pomorskim. Adres: Bohaterów Warszawy 1A, 76-214 Smołdzino Telefon: 59 811 72 04

Kajakarstwo Jarosławiec. Zestawienie szlaków spływów kajakowych z obszaru Jarosławca i okolicy. Opisy, odległości, przystanie, możliwość pobrania swojej lokalizacji i zaplanowania dojazdu oraz dodawania ocen i komentarzy. Kajaki w Jarosławcu to świetny sposób na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. To świetna aktywność zarówno dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych
Jezierzany ul. Kąpielowa 3 tel. 667-877-207

Dolina Charlotty Ukryta przed kurzem szos, oddalona od zgiełku miast, kilka kilometrów od przepięknych bałtyckich plaż i nadmorskiego kurortu Ustka, czeka na Państwa bajecznie urokliwa Dolina Charlotty, która otwiera swe gościnne podwoje, zatrzymując bieg czasu. To miejsce znane wszystkim, którzy poszukują wyjątkowych wrażeń i niezapomnianych przeżyć, a jednocześnie pragną wypocząć w relaksującym otoczeniu.
ZOO Charlotta Dolina Charlotty kryje wiele wspaniałych miejsc, w których znajdziecie Państwo moc niezapomnianych wrażeń. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania naszego ZOO, wodnego ZOO Safari oraz podróży do magicznego świata Krainy Bajek.
Strzelinko 14, 76-200 Słupsk tel.+48 59 847 43 00
·         Stare Miasto w Ustce – można odnaleźć tu klimat kaszubskiej osady rybackiej, jaką przed laty była Ustka – zachował się układ uliczek średniowiecznej wsi oraz stare rybackie chaty szachulcowe.
·         Ratusz Miejski w Darłówku – renesansowo-barokowy budynek z XVIII w., pełniący obecnie funkcję siedziby władz miasta.
·         Pomnik Rybaka w Darłówku – wykonany przez znanego rzeźbiarza Wilhelma Grossa ku czci ludzi morza. Na darłowskim rynku znajduje się od 1919 roku.
 
W okolicy domków letniskowych Amelia:
- wypożyczalnia rowerów - na miejscu
- kort tenisowy - 700 m
- jazda konna - 1 km
- restauracja - 800 m
- kawiarnia - 800 m
- stołówka - 250 m
- poczta - 800 m
- basen - 200 m
- sklep - 200 m
- jezioro Wicie - 3 km
- do morza - 900m (15 min. spacerkiem) 
Dolina_Charlotty.jpg (513 kB)
Latarnia_morksa.JPG (849 kB)
Jezioro_Wicko.jpg (95 kB)
Ruchome_wydmy_-_Słowiński_Park_Narodowy_02.jpg (5436 kB)
Zamek_Książąt_Darłowo.PNG (884 kB)
Galeria_Rybacka.PNG (544 kB)

Mapa dojazdu

Ośrodek Wczasowy Amelia
76-107 Jarosławiec
ul. Uzdrowiskowa 35
+48 795-598-858
+48 795-996-858
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Do góry Menu Strony